Zalety zatrudniania Ukraińców

zdjęcie przedstawiające dwóch pracowników magazynowych

Na polskim rynku pracy coraz bardziej brakuje pracowników. Z tego względu pracodawcy szukają alternatyw, które pomogą pozbyć się tego problemu. Jednocześnie z dnia na dzień przybywa coraz więcej osób z Ukrainy, które chcą podjąć pracę w Polsce.

Czytaj więcej

Barszcz ukraiński i nie tylko – kilka słów o kuchni z Ukrainy

Barszcz ukraiński i nie tylko - kilka słów o kuchni z Ukrainy

Ukraina to kraina obfitująca w wiele różnorodnych, świeżych składników, z których można przygotować smaczne dania. Z Ukrainy pochodzą dorodne ziarna złocistej pszenicy, z której wypiekane są chrupiące, pyszne chleby. Dlatego podstawę w kuchni ukraińskiej stanowią rozmaite potrawy z mąki i kaszy. Dla każdego Ukraińca takim znakomitym daniem, typowym dla Ukrainy, jest tzw. korowaj.

Czytaj więcej

Zakaz handlu w niedziele – wiedza w pigułce

zdjęcie przedstawiające wnętrze marketu

Zamknięte sklepy w niedziele to już fakt. Na razie jednak zakaz handlu nie obejmuje każdej niedzieli, ale wybrane. Ponieważ zagadnienie zakazu handlu w niedzielę budzi duże zainteresowanie, rozwiewamy wątpliwości i wymieniamy niedziele, w których sklepy będą zamknięte.

Czytaj więcej

Czy to się opłaca?

ukraina i polska

Od 2014 roku ukraińscy pracownicy szturmem zdobywają polski rynek pracy. Jest to dla nich szansa na nawet kilkukrotne zwiększenie zarobków. Dla polskich pracodawców zaś, Ukrainiec to często synonim mniejszych kosztów, przy zachowaniu odpowiednio wysokiej jakości pracy. Czytaj więcej